Säljare: karlskrona filatelistklubb Karlskrona FK årsmötesauktion 2018-09-24 22:00
Säljare: JFF JFF Höstauktion 2018 2018-10-26 16:00
Säljare: NHFF NHFF:s höstauktion 2018 2018-11-09 19:00

Säljare: rockstore öh (ny) (ny) 2019-01-31 13:00
Säljare: rockstore öc (ny) (ny) 2019-01-31 00:00
Säljare: hanzon Postfriska rabattfrimärken 2018-10-21 00:00
Säljare: hanzon Liggande lejon - ostämplat 2018-10-21 00:00
Säljare: tullis Auktion 78.5 Färöarna Häften 2018-10-21 17:00
Säljare: tullis Auktion 77.5 Färöarna Häften 2018-10-21 17:00
Säljare: tullis Auktion 62.9 Sverige stämplade block och par 2018-10-21 17:00
Säljare: tullis Auktion 61.9 Sverige stämplade par 2018-10-21 17:00
Säljare: Johnharry68 Johnharrys oktoberauktion frimärken/ortstämplar 2018-10-27 22:00
Säljare: tullis Auktion 76.6 Årssatser Norge, Färöarna, Grönland 2018-10-28 17:00
Säljare: tullis Auktion 66.8 Sverige postfriska block 2018-10-28 17:00
Säljare: tullis Auktion 59.10 Sverige ortsstämplar 2018-10-28 17:00
Säljare: tullis Auktion 83.1 Sverige Kortbtev - Militärbrev 2018-10-28 17:00
Säljare: tullis Auktion 60.10 Sverige stämplat 2018-11-18 17:00
Säljare: tullis Auktion 63.9 Sverige stämplade block och par 2018-11-18 17:00
Säljare: tullis Auktion 79.2 Sverige FDC 2018-11-18 17:00
Säljare: tullis Auktion 80.2 Sverige FDC 2018-11-18 17:00

Fritextsökning Annonser

Sök objekt nr:
Från:
Till:
Publicerade auktionsresultat:
- PROPHILA SPECIAL Hemortsauktion 10 Juni (2018-06-10)
- PROPHILA SPECIAL Hemortsauktion på Gustav V 3 Juni (2018-06-03)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 27 Maj Ringtyp I-III (2018-05-27)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 27 Maj OSCAR II (2018-05-27)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 13 Maj (2018-05-13)
1-60 annonser visas av totalt 4621
Sortera efter:

Alla auktioner

F14B (*) 3 öre Liggande lejon typ II

Postfriska rabattfrimärken

F 130 i postfriskt 4-block, F 280-

Obj. nr: 1

F21 Ö.S.B. 12 öre ringtyp i lyx

Obj. nr: 1

Stämpelmärken ett ark

Obj. nr: 1

LANDSTORM II Postfriska F 116, 120 och 123, snc, F 1250-

Obj. nr: 2

HV 3 insticksböcker med märken från HV. Sterbhusmtrl.

Obj. nr: 2

F21 järnvägsstämpel med 2 dragspel 12 öre ringtyp

Obj. nr: 2

"TYSKLAND. 10 st ""Sorgemärken"""

Obj. nr: 2

F 261 CB**, god centrering, F 275-

Obj. nr: 3

Obj. nr: 3

F21 Katthammarsvik 12 öre ringtyp i lyx P.75:- I-län

Obj. nr: 3

Lokalmynt Kungsbacka Kommun 150 år.

Obj. nr: 3

Inlämningsbevis. Stämplat STOCKHOLM 22/3 1911

Obj. nr: 4

F 318 BC**, god centrering, F400-

Obj. nr: 5

F28 Rättvik 3 öre ringtyp i lyx W-län

Obj. nr: 5

F 318 CB**, god centrering, F400-

Obj. nr: 6

F28 bläckmakulering 3 öre ringtyp

Obj. nr: 6

Liten lot med lättklädda damer. OBS! Ej vykort.

Obj. nr: 6

Fyndlåda med HV i album + lösa märken

Obj. nr: 7

F28 Nyhem 3 öre ringtyp i prakt P.100:- Z-län

Obj. nr: 7

Helgmärken med mera på 4 Visirblad

Obj. nr: 7

F 471-75 i 9-blocksats, släta och fina, Facit 1000-

Obj. nr: 8

F30 Edsbruk 5 öre ringtyp i prakt. P.50:- H-län

Obj. nr: 8

Bältespännarmaterial + kuvert med REK-etiketter

Obj. nr: 8

F 528 BB**, god centrering, Facit 540-

Obj. nr: 9

HV 10 album i bra kvalité med stpl mtrl

Obj. nr: 9

F30 Lofta 5 öre ringtyp i prakt P.50:- H-län

Obj. nr: 9

Julfrimärkskatalog (1973) inkl lösa märken

Obj. nr: 9

HV i 3 album

Obj. nr: 10

F32 Åsenhöga 12 öre ringtyp i lyx P.75:- F-län

Obj. nr: 10

Postfrisk samling 1938-63 på tre VISIR-blad, F 5929-

Obj. nr: 11

HV Fyndlåda med motiv, 3 små album + kuvert ca 1,4 kg

Obj. nr: 12

F32 Linneryd 12 öre ringtyp i prakt P.75:- G-län

Obj. nr: 12

Mindre album 24 sid med blandat ITALIEN. Välbesatt

Obj. nr: 12

Parti** 65-öresmärken i 5-strip 1970-talet, nominal 377-

Obj. nr: 13

F33 Mellansjö 20 öre ringtyp i prakt P.100:- X-län

Obj. nr: 13

16 sid bra album med blandat från ASIEN.

Obj. nr: 13

F33 Äs 20 öre ringtyp i prakt D-län

Obj. nr: 14

32 sid bra album med blandat från EUROPA

Obj. nr: 14

5x100 + 18x50-kartor F 71-74 samt F 87

Obj. nr: 15

Samling trevlig från sterbhus Fynd?

Obj. nr: 15
Första sidan Förgående sida | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | Nästa sida Sista sidan