Säljare: karlskrona filatelistklubb Karlskrona FK årsmötesauktion 2018-09-24 22:00

Säljare: ssg41 Staffans auktion 2 2019-04-30 00:00
Säljare: tullis Fastpris 61 Sverige stämplade par 2018-12-30 17:00
Säljare: tullis Fastpris 62 Sverige stämplade block och par 2018-12-30 17:00
Säljare: skotta123 Vattenmärken år 1900-20 2018-12-13 19:00
Säljare: tullis Auktion 84.1 Vykort 2018-12-16 17:00
Säljare: tullis Auktion 83.2 Sverige Kortbtev - Militärbrev 2018-12-16 17:00
Säljare: tullis Auktion 76.7 Årssatser Norge, Färöarna, Grönland 2018-12-16 17:00
Säljare: tullis Auktion 66.9 Sverige postfriska block 2018-12-16 17:00
Säljare: tullis Auktion 79.3 Sverige FDC 2018-12-23 17:00
Säljare: tullis Auktion 80.3 Sverige FDC 2018-12-23 17:00
Säljare: tullis Auktion 63.10 Sverige stämplade block och par 2018-12-23 17:00
Säljare: tullis Auktion 64.10 Sverige brevklipp 2018-12-23 17:00
Säljare: Johnharry68 Johnharrys julauktion frimärken/ortstämplar 2018-12-27 22:00
Säljare: tullis Auktion 86.1 Sverige Häften 2018-12-30 17:00
Säljare: tullis Auktion 85.1 Sverige Häften 2018-12-30 17:00
Säljare: tullis Auktion 71.9 Danmark Specialhäften 2018-12-30 17:00
Säljare: tullis Auktion 72.9 Danmark Specialhäften 2018-12-30 17:00
Säljare: Erik 39 Island Delade Ark II 2018-12-30 20:00

Fritextsökning Annonser

Sök objekt nr:
Från:
Till:
Publicerade auktionsresultat:
- Rersultatlista NHFF:s höstauktion 2018 (2018-11-10)
- Resultat av JFF:s höstauktion 2018-10-27 (2018-10-27)
1-60 annonser visas av totalt 555
Sortera efter:

Alla auktioner

F 130 i postfriskt 4-block, F 280-

Obj. nr: 1

F9 Fyrkantstämpel 12 öre vapen grönakt. blå.

Obj. nr: 1

Tvåfärgad siffertyp 1 öre, omv. vm krona

Obj. nr: 1

LANDSTORM II Postfriska F 116, 120 och 123, snc, F 1250-

Obj. nr: 2

Stockholms slott 5 kr tonat ppr

9 kr (Fastpris)
Obj. nr: 2

F9 Norrköping + bläckmakulering 12 öre vapen E-län

Obj. nr: 2

Lilla riksvapnet 1 öre,omv vm

Obj. nr: 2

F 261 CB**, god centrering, F 275-

Obj. nr: 3

F.9 Calmar rufftandat 12 öre vapen i lyx H-län

Obj. nr: 3

Lilla riksvapnet 1 öre,omv vm +KPV

Obj. nr: 3

Lilla riksvapnet 2 öre, omv vm + KPV*

Obj. nr: 4

F 318 BC**, god centrering, F400-

Obj. nr: 5

F21 Figeholm 12 öre vapen i prakt P.75:- H-län

Obj. nr: 5

Lilla riksvapnet 3 öre, omv vm

Obj. nr: 5

F 318 CB**, god centrering, F400-

Obj. nr: 6

F21 Nora 12 öre ringtyp i prakt skuggad siffra v7 T-län

Obj. nr: 6

Lilla riksvapnet 3 öre, omv vm + KPV**

Obj. nr: 6

Lilla riksvapnet 4 öre, omv vm

Obj. nr: 7

F 471-75 i 9-blocksats, släta och fina, Facit 1000-

Obj. nr: 8

F21 Weckholm 12 öre ringtyp i prakt P.75:- C-län

Obj. nr: 8

Lilla riksvapnet 4 öre, omv vm + KPV

Obj. nr: 8

F 528 BB**, god centrering, Facit 540-

Obj. nr: 9

F21 Qvibille 12 öre ringtyp i prakt P.125:- N-län

Obj. nr: 9

VACKERT 6 ÖRE LÖSEN TANDN 14, stämpl oinlöst

Obj. nr: 9

Schweiz: Pax 1945 3 fr stämplat

89 kr (Fastpris)
Obj. nr: 10

Lilla tjänste 4 öre lila, vm/, postfriskt**

Obj. nr: 10

Postfrisk samling 1938-63 på tre VISIR-blad, F 5929-

Obj. nr: 11

F28 Wännäs 3 öre ringtyp i prakt P.75:- AC-län

Obj. nr: 11

Lilla tjänste 5 öre grön, vm/ postfriskt**

Obj. nr: 11

Ringtyp posthorn 20 öre ostämplat

79 kr (Fastpris)
Obj. nr: 12

F28 Vamlingbo 3 öre ringtyp i lyx P.100:- I-län

Obj. nr: 12

Lilla tjänste 10 öre röd, vm/ postfriskt**

Obj. nr: 12

Parti** 65-öresmärken i 5-strip 1970-talet, nominal 377-

Obj. nr: 13

F28 Gränum 3 öre ringtyp sidv. stpl. P.125:- K-län

Obj. nr: 13

Lilla tjänste 30 öre brun, vm/ postfriskt**

Obj. nr: 13

F28 Emarp 3 öre ringtyp P.150:- F-län

Obj. nr: 14

5x100 + 18x50-kartor F 71-74 samt F 87

Obj. nr: 15

F28 svart + blå stämpel 3 öre ringtyp

Obj. nr: 15

Parti märken xug, bl a många Lösen, ej värderat

Obj. nr: 16

98 postfriska svarsmärken, mest blå

Obj. nr: 18

F28 Stockholm 1tur 3 öre ringtyp sidv. stpl. A-län

Obj. nr: 18

F30 Örebro 5 öre ringtyp i lyx T-län

Obj. nr: 19

Parti nominal 1970-80-talet, flera kpl serier, nominal 525-

Obj. nr: 20

F30 Tärnsjö 5 öre ringtyp i lyx P.50:- C(U)-län

Obj. nr: 20
Första sidan Förgående sida | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | Nästa sida Sista sidan