Säljare: Erik 39 Eriks Auktion 10 2018-08-14 20:00
Säljare: Erik 39 Auktion 11 Frankrike 2018-08-26 20:00

Säljare: rockstore öh (ny) (ny) 2019-01-31 13:00
Säljare: rockstore öc (ny) (ny) 2019-01-31 00:00
Säljare: ssg41 staffans auktion 2018-10-01 00:00
Säljare: tullis Fastpris 57 Danmark Specialhäften 2018-09-02 17:00
Säljare: tullis Fastpris 56 Sverige FDC 2018-09-02 17:00
Säljare: Johnharry68 Johnharrys augustiauktion frimärken/ortstämplar 2018-08-25 22:00
Säljare: page page2 2018-08-26 21:00
Säljare: page Bara Postfriska Frimärken 2018-08-26 21:00
Säljare: brunhilde Sverige - stämplat_3 2018-08-26 21:32
Säljare: narog GM auktion 27:an aug samlingar och partier 2018-08-27 19:00
Säljare: tullis Auktion 71.6 Danmark Specialhäften 2018-09-02 17:00
Säljare: tullis Auktion 64.7 Sverige brevklipp 2018-09-02 17:00
Säljare: tullis Auktion 63.7 Sverige stämplade block och par 2018-09-02 17:00
Säljare: tullis Auktion 60.8 Sverige stämplat 2018-09-02 17:00
Säljare: tullis Auktion 72.6 Danmark Specialhäften 2018-09-09 17:00
Säljare: tullis Auktion 73.6 Finland häften 2018-09-09 17:00
Säljare: tullis Auktion 74.5 Åland häften 2018-09-09 17:00
Säljare: tullis Auktion 75.5 Åland häften 2018-09-09 17:00

Fritextsökning Annonser

Sök objekt nr:
Från:
Till:
Publicerade auktionsresultat:
- PROPHILA SPECIAL Hemortsauktion 10 Juni (2018-06-10)
- PROPHILA SPECIAL Hemortsauktion på Gustav V 3 Juni (2018-06-03)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 27 Maj Ringtyp I-III (2018-05-27)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 27 Maj OSCAR II (2018-05-27)
- Resultatlista PROPHILA SPECIAL 13 Maj (2018-05-13)
- Resultat JFF:s höstauktion (2017-10-14)
1-60 annonser visas av totalt 354
Sortera efter:

Alla auktioner

Brasilien nr 326

Obj. nr: 1

Frankrike 1 - 3 serien från 1870-talet

Obj. nr: 1

F 692v3, lyxstämpel STOCKHOLM PFA 14.12.79 ej FD

Obj. nr: 1

F9 Staby 12 öre vapen i PRAKT på klipp P.100:- H-län

Obj. nr: 1

Sjö & Hkp - Post Fin postfrisk serie

Obj. nr: 1

6 st Fina Postfriska serier

Obj. nr: 1

Brasilien nr 330

Obj. nr: 2

Frankrike 1 serie från 1870-talet

Obj. nr: 2

F 921, prakt-lyxstämpel TORSHÄLLA 1.9.75 (Sörm)

Obj. nr: 2

Kungliga biblioteket Fin postfrisk serie

Obj. nr: 2

Europa CEPT Fin Postfrisk serie

Obj. nr: 2

Brasilien nr 333

Obj. nr: 3

frankrike 15, 22, eller 30 40c

Obj. nr: 3

F 939-938SX, lyxstämpel STOCKHOLM PFA 18.12.79

Obj. nr: 3

F30 Tuna 5 öre ringtyp i LYX! P.75:- H-län

Obj. nr: 3

Lokakbrevbäringen Fin postfrisk serie

Obj. nr: 3

Sveriges Riksbank 300 år Fin Postfrisk serie

Obj. nr: 3

Postfriska lågvalörer, nominal 100 kr

Obj. nr: 3

Brasilien nr 396

Obj. nr: 4

frankrike Nr 51 eller 54 15c

Obj. nr: 4

F 960, praktstämpel SUNDBYBERG 3 02.05.90 (Upp)

Obj. nr: 4

F30 Falkenberg 5 öre ringtyp i PRAKT! N-län

Obj. nr: 4

Stockholm 700 år Fin postfrisk serie

Obj. nr: 4

Brasilien nr 643

Obj. nr: 5

frankrike från 1900-talet

Obj. nr: 5

F 1073, praktstämpel SMÅLANDSSTENAR 6.11.86 (Små)

Obj. nr: 5

F30 Westerås 5 öre ringtyp i LYX U-län!

Obj. nr: 5

VM i Fotboll 1958 Fin postfrisk serie

Obj. nr: 5

Tre "blågula" rabatthäften

Obj. nr: 5

Brasilien nr 644

Obj. nr: 6

Frankrike 1365-68

Obj. nr: 6

F 1093, lyxstämpel GÖTEBORG PFA 06.09.79 FD

Obj. nr: 6

F30 Segmon 5 öre ringtyp i PRAKT P.75:- S-län

Obj. nr: 6

VM i Skidor Fin postfrisk serie

Obj. nr: 6

Tre rabatthäften

Obj. nr: 6

Brasilien nr 652

Obj. nr: 7

Frankrike 1368

Obj. nr: 7

F 1108-09 SX, prakt-lyxstämpel ALVESTA 16.05.80 (Små)

Obj. nr: 7

F33 Stockholm 12 öre ringtyp i LYX! A-län

Obj. nr: 7

Gustav V 40 års jubileum Fin postfrisk serie

Obj. nr: 7

165 stämplade märken och block mest 1970-90-talet

Obj. nr: 7

Brasilien nr 654

Obj. nr: 8

Frankrike 1408-10 Serie

Obj. nr: 8

F 1122, praktstämpel JÖNKÖPING 6 11.07.80 (Små)

Obj. nr: 8

F33 Stora Sundby 20 öre ringtyp i PRAKT! P.75:- D-län

Obj. nr: 8

Brasilien nr 661-665

Obj. nr: 9

Frankrike 1420

Obj. nr: 9

F 1160, praktstämpel FUNÄSDALEN 4.7.83 (Härj)

Obj. nr: 9

F33 Smedjebacken 20 öre ringtyp i LYX W-län

Obj. nr: 9

Brasilien nr 864

Obj. nr: 10

Frankrike 1445-46 Serie

Obj. nr: 10

F 1171, praktstämpel SANDVIKEN 3 16.10.81 (GäsT)

Obj. nr: 10
Första sidan Förgående sida | 1 2 3 4 5 6 | Nästa sida Sista sidan