Island: Facit #173-182, 185 och 188, Alltinget, * och ** (173 fastsättarspår) |
Auktionen är skapad av VästerviksFF och har besökts 23 gånger |
Klicka på bilden för att förstora den. (Eller klicka här för att se originalbilden.) |
Objekt nr: 49 | Samlamera ID: 523526 |
Utropspris: 300 kr | Antal bud: 0 |
Ledande bud: (inget bud ännu) |
Auktionsdatum: 2019-11-13 19:00 Budgivningen stänger 2019-11-13 15:00 |
Kategori: Frimärken | Norden: Island - Ostämplat |
Utgivningsår: 1930 | |
Facitvärde: 3200 kr (2015)178, 179, 181 och 185 har partiellt krackelerad gummering (spår av fastsättare?). Om dessa räknas som * är Facitvärderingen istället 1950 kr.
Inga övriga kostnader utöver eventuell fraktkostnad tillkommer. (Även avgift för Swish kan tillkomma - se nedan). Frakt enligt Postnords taxa eller Schenker vid vikt över 2kg. Förskottsbetalning till bankkonto (Swedbank) eller Swish (avgift:2 kr) snarast efter avslutad auktion om ej annat överenskommits.
Budhöjningar på / till närmaste 5kronorsintervall. Resultatlista publiceras på www.filatelist.se
Objektet tillhör: "VFF novemberauktion 2019"
Se alla auktionsobjekt → Besök också västerviksffs hemsida »Kontakta Annonsören | VästerviksFF - Telefonnumret är dolt |