Island: Facit #44, påtryck, 1 GILDI '02 - '03 på 100 aur lila/brun ** (krackelerad gummering) |
Auktionen är skapad av VästerviksFF och har besökts 6 gånger |
Klicka på bilden för att förstora den. (Eller klicka här för att se originalbilden.) |
Objekt nr: 48 | Samlamera ID: 523525 |
Utropspris: 120 kr | Antal bud: 1 |
Ledande bud: 120 kr |
Auktionsdatum: 2019-11-13 19:00 Budgivningen stänger 2019-11-13 15:00 |
Kategori: Frimärken | Norden: Island - Ostämplat |
Utgivningsår: 1902 | Katalog Id: Facit Katalog nr: 44 |
Facitvärde: 1300 kr (2015)Inga övriga kostnader utöver eventuell fraktkostnad tillkommer. (Även avgift för Swish kan tillkomma - se nedan). Frakt enligt Postnords taxa eller Schenker vid vikt över 2kg. Förskottsbetalning till bankkonto (Swedbank) eller Swish (avgift:2 kr) snarast efter avslutad auktion om ej annat överenskommits.
Budhöjningar på / till närmaste 5kronorsintervall. Resultatlista publiceras på www.filatelist.se
Objektet tillhör: "VFF novemberauktion 2019"
Se alla auktionsobjekt → Besök också västerviksffs hemsida »Kontakta Annonsören | VästerviksFF - Telefonnumret är dolt |