Säljare: JFF JFF:s HÖSTAUKTION 2019 2019-10-25 16:00

Säljare: bernten45 Trasten7 2019-10-24 00:00
Säljare: page pages lågprisauktioner 2020-06-30 00:00
Säljare: tullis Auktion 92.6 Sverige stpl 4-block 2019-09-22 17:00
Säljare: tullis Auktion 93.6 Sverige FDC 2019-09-22 17:00
Säljare: PROPHILA PROPHILA SPECIAL IX - Ortstämplade singelobjekt. Reducerad startbud. 2019-09-22 20:00
Säljare: brunhilde Sverige - prakt/lyxstämplat_8 2019-09-22 21:15
Säljare: page pages Postfriska 1 2019-09-22 22:00
Säljare: bernten45 Halmstad 2 2019-09-23 00:00
Säljare: narog GM auktion 24 sept 2019-09-24 10:00
Säljare: sportfrim STÄMPLAR... 2019-09-25 19:59
Säljare: tullis Auktion 101.2 Färöarna Häften 2019-09-29 17:00
Säljare: tullis Auktion 94.5 Sverige stämplade block 2019-09-29 17:00
Säljare: tullis Auktion 98.4 Sverige postfriska block 2019-10-06 17:00
Säljare: tullis Auktion 102.2 Färöarna Häften 2019-10-06 17:00
Säljare: Johnharry68 Johnharrys oktoberauktion 2019 frimärken/ortstämplar 2019-10-12 22:00

Fritextsökning Annonser

Sök objekt nr:
Från:
Till:
Publicerade auktionsresultat:
- PROPHILA VII -18 aug - skickad! (2019-08-18)
- resultat VFK:s marsauktion (2019-03-09)
361-420 annonser visas av totalt 5712
Sortera efter:

Alla auktioner

F 1824/1858 Hallabro 30/8 1994, fyra brev Sista Dagen

Obj. nr: 87

F43 Mellösa 5 öre ringtyp i prakt P.50:- T-län

Obj. nr: 87

F43 Svärdsjö 5 öre ringtyp i lyx P.40:- W-län

Obj. nr: 88

ENGLAND Mi 732-34 postfriska kv €40

Obj. nr: 88

Avi från Karlskrona till Norge, många stämplar, intr

Obj. nr: 89

F43 Göteborgs filial 5 öre ringtyp i lyx O-län

Obj. nr: 89

ENGLAND Mi 234 postfriskt kv €45

Obj. nr: 89

F 1269 Brev från Karlskrona 1 P, 4/6 1984 Första Dagen

Obj. nr: 90

F43 Billingsfors 5 öre ringtyp i prakt P.40:- P-län

Obj. nr: 90

F43 Nykroppa 5 öre ringtyp i lyx P.75:- S-län

Obj. nr: 91

ENGLAND 57 restauranger och hotell. 30 st 14x9, 27 st A6

Obj. nr: 91

Brev och Bke Karlskrona 1 25/3 1993, Sista Dagen, Nio ex

Obj. nr: 92

F43 Tuna 5 öre ringtyp i prakt P.75:- H-län

Obj. nr: 92

ENGLAND stpl ex mellan Mi 213-229 kv 650

Obj. nr: 92

Adrkort med stämpel Karlshamn Tidningsavd 16/12 1968

Obj. nr: 93

F43 stpl. 5 öre ringtyp starkt förskjuten perf. kv.600:-

Obj. nr: 93

Obj. nr: 93

REK-brev Ronnebybrunn 1/8 1944

Obj. nr: 94

F43 stpl. 5 öre ringtyp. Delar av två posthorn kv.400:-

Obj. nr: 94

F43 stpl. 5 öre ringtyp OBS! Se bild. !?

Obj. nr: 95

FRANKRIKE Vykort (100 st) Många äldre

Obj. nr: 96

FRANKRIKE Mi 978-83 postfriska kv €60

Obj. nr: 97

Inlämningsbevis K-län mest 1940-60-talet, några hundra ex

Obj. nr: 98

10 ofrankerade vykort Karlskrona från Oscarsperioden

Obj. nr: 99

Obj. nr: 100

FRANKRIKE Kartong med stämplade märken

Obj. nr: 100

10 frankerade, F 52, vykort Karlskrona

Obj. nr: 101

F44 Filipstad 6 öre ringtyp i prakt kv.500:- S-län

Obj. nr: 101

GIBRALTAR Mi 188-201 kompl postfrisk serie Fartyg kv €50

Obj. nr: 101

10 frankerade, F 52, vykort från Karlskona

Obj. nr: 102

F45 Åland 10 öre Oscar i prakt P.40:- C-län

Obj. nr: 102

ITALIEN Vykort (80 st) 1900 till 1920

Obj. nr: 102

Öppnat svenskt postkilo från 1959

Obj. nr: 103

F45 Stenberga 10 öre Oscar P.50:- F-län

Obj. nr: 103

ITALIEN Vykort (ca 350 st) i skokartong

Obj. nr: 103

Obj. nr: 104

F.45 Hofva 10 öre Oscar i lyx P.30:- R-län

Obj. nr: 104

F45 Dalstorp 10 öre Oscar i prakt P.40:- P-län

Obj. nr: 105

Facit katalog Norden 2019, inplastad

Obj. nr: 106